
Czy po wyprowadzce z wielkiego miasta do małego Chełma w woj. lubelskim, można nadal obsługiwać Klientów z całego świata? Zdecydowanie tak.
Nazywam się Magdalena Chomontowska i jestem adwokatem prowadzącym sprawy dla klientów m. in. ze Szwajcarii, Niemiec, Holandii czy Islandii.
Ukończyłam z wyróżnieniem studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie, zostając również laureatką Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w nauce.
Czterokrotnie byłam wyróżniana Stypendium Rektora Uniwersytetu dla najlepszych studentów. Podczas studiów zdobywałam doświadczenie zawodowe pracując w kancelariach lubelskich, renomowanej Kancelarii Synoradzki, Bentkowska i Partnerzy Adwokaci Spółka Partnerska z siedzibą w Warszawie oraz w Poradni Prawnej, w której pełniłam też funkcję Prezesa.
W latach 2017 – 2024 zdobywałam doświadczenie zawodowe pracując w kilku trójmiejskich kancelariach adwokackich, specjalizując się w sprawach z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego i administracyjnego.
Więcej o mnie przeczytasz na:

Wykraczając poza granice
Stawiam na jakość i doskonałą obsługę, więc być może znajdziesz tańszego prawnika.
Decydując się na współpracę ze mną, nie będziesz jednym z tysiąca klientów wielkiej korporacji.
Wszystkie sprawy prowadzę indywidualnie. Akta swoich spraw znam niemal na pamięć.
Jestem bardzo staranna. Wszystko sprawdzam 10 razy.
Uwielbiam swoją pracę. Nie spieszę się.
Zawszę oddzwaniam/odpisuję.
Za co najbardziej lubię zawód adwokata?
Adwokat to tzw. wolny zawód.
Najpierw Klient wybiera, czy chce ze mną pracować. Potem ja również decyduję, czy podpiszę z Klientem umowę o obsługę prawną. Dzięki temu, w dotychczasowej karierze miałam szczęście i wybór pracować ze wspaniałymi ludźmi.
Rozważam i wybieram też, czy dana sprawa należy do kręgu moich specjalizacji. Nie jestem adwokatem "od wszystkiego", bo nie można doskonale znać się na każdej dziedzinie prawa. Zbyt łatwo wtedy o błąd, który może skutkować nawet zniszczeniem czyjegoś życia.


Adwokat dla Polonii - Prawnik Polaków za granicą
Wolność zawodu adwokata chroni mnie też przed ingerencją ze strony władz, osób prywatnych czy innych instytucji, które mogłyby próbować wywierać presję w celu uzyskania określonych rezultatów. To powoduje, że adwokat może działać na rzecz sprawiedliwości i zgodnie z prawem, a nie z powodu zewnętrznych nacisków.
Wszystkie te elementy łącznie sprawiają, że wolność zawodu adwokata jest podstawą do skutecznego świadczenia pomocy prawnej, z poszanowaniem praw klienta, praworządności oraz etyki zawodowej.